Wszyscy znają ten slogan, ponieważ definiuje on niemal każdy biznes oparty na rękodzielnictwie. Tymczasem rękodzieło to cały szereg zjawisk, znacznie bardziej złożonych niż jedynie wytwarzanie przedmiotów z miłości do swojej pasji. Korzystanie z dzieł ludzkich rąk to nie tylko najlepszy sposób na podkreślenie własnego stylu, a przy tym przyczynić się do istotnych zmian w zakresie myślenia o modzie. 

Już od dawna widać wyraźną pogoń za rękodziełem. Trudno się dziwić – każdy pragnie mieć coś bardzo swojego, osobistego, unikatowego, w opozycji do kultury masowej. A ręcznie robione torebki czy dodatki do wnętrz są niczym diamenty lśniące wśród setek węgielnych kamyków

Widać to wyraźnie w stylu boho, a więc inspirowanym środowiskiem artystycznym i cyganerią. Styl ten od wielu lat jest niezwykle popularny zarówno w aranżacji wnętrz, jak i modzie. Prym wiodą boho torebki, ale także plecione sukienki czy kamizelki. Do pewnego czasu styl ten czerpał z masowych wytworów, obecnie jednak opiera się głównie na rękodzielnictwie, bo ono w najlepszy sposób oddaje jego charakter. Jednocześnie stanowi mocną zaporę dla fali zalewającej rynek mało jakościowymi, ujednoliconymi, bezbarwnymi tworami masowej produkcji. 

           Torebki i dodatki w stylu boho

Wśród dekoracji w stylu boho królują przede wszystkim produkty wyplatane z naturalnych sznurków metodą makramy. Precyzja ich wykonania potrafi zadziwić, a fakt, że każdy produkt jest unikatowy, bo nie sposób zrobić kilku idealnie tak samo, jeszcze bardziej zwiększa jego wartość. Podobnie jest z modowymi dodatkami w stylu boho, jak na przykład torebki. Wykonane na szydełku czy metodą makramy, szczególnie te z frędzlami i atrakcyjnymi splotami, cieszą się ogromną popularnością. Można wykonać taką, która idealnie trafi w gust, podkreśli styl osoby, która ją nosi, będzie niczym odcisk jej linii papilarnych – unikatowa, jedyna w swoim rodzaju. Niby każdy może taką mieć, ale jednocześnie każdy siłą rzeczy ma zupełnie inną – tak bardzo swoją, zamówioną, wyczekaną, nie do podrobienia.

  Moda na boho – moda na naturalność

Wybierając produkty tworzone na indywidualne zamówienie, które są personalizowane, wchodzi się w posiadanie czegoś unikatowego, dzieła ludzkich rąk, pełnego poświęcenia i pasji, czyjejś historii wplecionej między sznurki. Nie zobaczy się go nigdzie indziej. Może będzie podobny, ale nigdy nie będzie taki sam. I nawet, jeśli na rynku widać coraz więcej modnych, ręcznie robionych dodatków w stylu boho – warto iść w tym kierunku. Dlaczego? Ponieważ wskazuje on na myśl proekologiczną – ręczna praca nie jest zmechanizowana, nie czerpie energii, nie oddaje więc jej produktów ubocznych. Ponadto, stawiając na najwyższą jakość swoich dzieł, twórcy korzystają wyłącznie ze sprawdzonych surowców, najczęściej ekologicznych, certyfikowanych, by zapewnić każdemu bezpieczeństwo, trwałość i niezawodność. To także wsparcie dla rodzimego rynku, małych pracowni, którym przyświeca jedno – by dzielić się pasją, oferować unikatowość i możliwość budowania swego rodzaju modowej autonomii, nie z sieciówki, nie z taśmy produkcyjnej, a prawdziwej, stworzonej z własnych wyobrażeń i ich spełnień.